wz

home8. 6. 2015

- kočka z naší CHS Imagine získala na výstavě ve Švédsku ocenění BIS a rovněž dokončila titul GIC :-).

4. 7. 2014

- chtěli bychom vám představit novou posilu chovu něvských maškarád naší stanice, a to kočičku Unicu. Líbezná Unica k nám přiletěla v květnu až z dalekého Minsku. Cestu a seznámení se s ostatními členy naší kočičí smečky zvládla skvěle. V polovině srpna se představí na tradiční výstavě v Boskovicích :-). Více o Unice se dozvíte v sekci Kočky.- 28. června se nám narodil dlouho očekávaný vrh norských koťat, tentokrát na písmeno J. Při výběru jmen pro jednu dámu a tři hochy jsme se nechali inspirovat známou fantasy ságou amerického spisovatele George R. R. Martina - Písní ledu a ohně. Více informací o koťatěch, jejich předpokládaná zbarvení a fotografie naleznete v sekci Koťata.6. 10. 2013

- všechna naše koťátka si už našla nové majitele. Nový vrh plánujeme nejdříve v příštím roce.14. 9. 2013

- nové majitele stále vyhlíží kočička Her Majesty z vrhu "H" (*25.1.2013) a kočička Inge z vrhu "I" (*16.4.2013).

Her Majesty z vrhu "H"


Inge z vrhu "I"5. 5. 2013

- v současné době máme dva vrhy koťátek - něvská i norská, více v odkazu Koťata.15. 12. 2012

- dne 14. listopadu 2012 se v Jihlavě pod hlavičkou naší stanice narodila něvská koťátka - vrh "G" - 4 slečny a 1 hoch, více v sekci Koťata.

Koťátka jsou po kočičce z naší stanice - Dancing Queen Fantaghira Fay. 4 kočičí slečny jsou stále volné.13. 6. 2012

- dne 30. května 2012 se nám narodila něvská koťátka - vrh "F" - 3 slečny a 1 hoch, více v sekci Koťata.

Z vrhu "E" máme volnou ještě kočičku (seal point) a kocourka (blue tabby point). Oba jsou velice milé a mazlivé povahy. Více informací najdete v sekci Koťata.6. 5. 2012

- včera 5. května 2012 jsme se vypravili na mezinárodní výstavu koček do naší nedaleké moravské metropole. Vzali jsme s sebou jenom Tortugu a těšili se na příjemnou výstavu, která se konala při World Cat Congresu poprvé a na douhé roky také naposledy právě v Brně. Na výstavě posuzovali prezidenti a vysocí představitelé světových organizací koček. Sestava rozhodčích byla tedy plná jmen, se kterými jsme se dříve nepotkali a o to více jsme byli zvědavi, jak si naše Torti bude vést. Okolo oběda se posuzování naší dámy konalo u paní Dorte Kaae, která do Brna dorazila z Dánska. Paní posuzovatelce se moc líbilo Tortino zbarvení, kondice a hlavně norský výraz:). Už nominaci si musela Torti zasloužit, v konkurenci byly sice jen dvě kočičky, ale zato vysoké kvality. Jedna mainská a jedna velice pěkná něvská maškaráda. V samotné BIS získala Torti 4 hlasy z 5 a stala se opět Best in show dospělou kočkou skupiny II! Jsme na naši panenku moc hrdí!

Naše koťátka krásně prospívají, máme stále jednu volnou kočičku a jednoho volného kocourka. Více informací najdete v sekci Koťata.13. 4. 2012

- dne 7. dubna 2012 jsme se s naší Tortugou vydali na výstavu do Hradce Králové. Torti posuzovala paní Kristiina Rautio z Finska a slova, která adresovala naší Torti během posuzování, jsou snad snem každého vystavovatele. Byla z Torti naprosto unešená, chválila její typ, ouška, ocas,... zkrátka Torti se moc líbila! Když paní Rautio zjistila, že Torti ten den slaví svoje první narozeniny, neváhala jí zazpít Happy birthday:)! Pak jí dokonce nabídla, zda s ní nechce odjet do Finska... Nebylo divu, že je Torti žhavou kandidátkou na nominaci za dospělé kočky..., po zisku nominace se Torti neztratila ani v samotné BIS. Hravě si poradila s dalšími kočičkami a v poměru hlasů 3:1:1 se stala Best in show dospělou kočkou skupiny II! V soutěži o celkového vítěze II. skupiny naší slečně chyběl jediný hlas na mainského kocoura. Jsme na naši princeznu moc pyšní!

Naše něvátka krásně rostou, máme 5 koťátek (3 slečny a 2 hochy) - v blue a seal zbarvení. Více informací najdete v sekci Koťata.24. 3. 2012

- dne 22. března 2012 se v naší stanici narodilo 5 něvských koťátek po rodičích Electra a Amadeusz! Více informací v sekci Koťata.10. 2. 2012

- po delší odmlce přinášíme nové informace o dění v naší stanici :). První lednovou sobotu 7. 1. 2012 jsme vyrazili na výstavu do Ostravy a to jen s naší malou La Tortugou. U pana Chadaje z Polska si Torti vysloužila Ex1, nominaci jsme bohužel v konkurenci s krémovým norským kocourem nezískali.
O tři týdny později jsme se vypravili do rakouského Stockerau, s sebou jsme měli La Tortugu a znovu i naši premiorku - něvskou maškarádu Basi. Basi si od paní Malagy odnesla Ex1 a poslední CAPIB k dovršení titulu INTERPREMIOR! Dále pak získala i nominaci do BIS, ve které vyhrála nad mainskou kočičkou a stala se tak Best in Show kastrátem druhé skupiny! Malou Tortugu posuzoval pan Alfred Wittich ze Švýcarska a v konkurenci s další norskou želvičkou jí udělil známku Ex1. Posléze probíhal i rozstřel do nominace, kde pan Wittich upřednostnil naši Torti před sněhobílou mainskou kočičkou. Best in show byla tentokrát velice napínavá. Naše Tortuga a mainský kocour z Rakouska získali shodně po dvou hlasech a přišlo na řadu rozhodnutí, kdo je vítěz. Paní Anciou z Belgie však zvolila mainského kocoura. Torti si ale počínala moc dobře a my jsme na obě naše holky velice pyšní!
První únorovou a zároveň velmi mrazivou sobotu jsme se rozhodli strávit na Slovensku na výstavě ve Viničném. A vyrazila tam s námi naše výstavně úspěšná dvojice Basi & Torti. Tortuga u pana Reijerse získala Ex1 a nominaci do BIS. Basnia u paní Steinhauser hodnocení Ex1, svůj první CAGPIB a taktéž nominaci do závěrečné soutěže BIS. V BIS neměla ke své smůle žádnou konkurentku a tak se automaticky stala Best in show kastrátkou skupiny polodlouhosrstých koček. V soutěži o lepšího kastráta druhé skupiny napříč pohlavím dokázala krásnému velkému mainskému kocourovi sebrat jeden hlas a to od paní Mastrangello! Jsme na obě naše kočičky moc hrdí!

Na první jarní den očekáváme narození něvských koťátek od naší Elinky! Více v sekci Koťata.

Poslední zprávou je skvělé umístění naší první kočičky Basi v soutěži Kočka roku 2011. Stala se 4. nejlepší kastrátkou skupiny II. Gratulujeme :)!4. 12. 2011

- včera 3. 12. 2011 jsme zakončili podzimní vystavování na výstavě v Olomouci. Opět jsme s sebou měli naši osvědčenou - výstavně sehrannou dvojku Basniu Hepzibach alias Basi a NL* Aesirs La Tortugu alias Torti. Po úspěších na předešlých výstavách jsme byli zvědaví, jak se nám povede v moravské Olomouci, kde bývá konkurence zase jiná než na výstavách konaných v Čechách, ale to, co následovalo, jsme nečekali!
Krátce po zahájení výstavy začalo posuzování naší Torti u paní Marie Westerlund, která do Olomouce přijela až z dalekého Švédska. Náš miláček získal známku Ex1 v konkurenci dvou kočiček a posléze i hodnocení Best in Variety a také nominaci do Best in Show. V Best in show Torti hladce předčila všechna ostatní koťátka ve věku 6-10 měsíců. Posléze porazila i všechny další kočky z II skupiny polodlouhosrstých koček, které vyhrály svoje vlastní dílčí skupiny a stala se tak Best in category! Naše Torti se tak stala jednou ze čtyř nejlepších koček výstavy! A v konečném pořadí skončila na třetím místě! Může se tak pyšnit hodnocením Best of best III!!!
V odpoledních hodinách probíhalo hodnocení Něvských Maškaráda, které se odehrávalo u paní Malgaj Beccari ze Slovinska. Naši Basi byla jediná Něvská kastrátka, získala známku Ex1 a svůj druhý CAPIB k tomu. Zároveň byla také nominována do Best in Show. V Best in show Basi sice podlehla kastrátce z řad sibiřských koček, ale i tak obdržela jeden hlas :-).
Jsme na obě naše holky patřičně hrdí! Touto sobotou strávenou v hanácké metropoli jsme zakončili naše podzimní výstavní tažení a zároveň to byla i naše poslední výstava v roce 2011. Zatím nedovedeme s určitostí říci, kam se vypravíme příští rok a tak to zatím necháváme jako překvapení :-)

Kromě výstavních úspěchů se však těšíme také na naše úspěchy chovatelské! Naše něvská slečna v sealovém zbarvení Electra De Lourdes *CZ se během minulého týdne vydala ke svému ženichovi a jestli vše půjde dle našich představ a přání, můžeme se na začátku února těšit na nové přírůstky v naší stanici. Držte nám pěsti! ;-) Více informací o plánovaném spojení najdete v sekci Plány.
27. 11. 2011

- dne 26. 11. 2011 jsme se vypravili na další z podzimních výstav, tentokrát do Lysé nad Labem. Vzali jsme s sebou naši čerstvou Premiorku Basniu Hepzibach a znovu také naši nejmladší kočičku - NL* Aesirs La Tortugu. Byla to výstava pro naše holky opět velmi úspěšná!
La Tortuga získala od paní Nurit Pahl krásné hodnocení a posléze také známku Ex1, když paní Pahl vybírala mezi naší Torti a další krásnou norskou kočičkou, která byla přihlášena do stejné kategorie, tedy 6-10 měsíců. Po posuzování se konal roztřel do nominace, o kterou se Torti ucházela v konkurenci dvou mainských mývalích koček, jedné krásné sibiřské kočičky a jednoho koťátka plemene birma. Paní posuzovatelce se naše Torti moc líbila a byla z toho nominace do BIS. V Best in Show Torti třemi hlasy vybojovala ocenění BIS kotě 6 - 10 měsíců skupiny II - polodlouhosrstých koček v konkurenci čtyř koček!
Paralelně probíhalo také posuzování Něvských Maškarád bez bílé u pana Erica Reijerse, kde byla přítomna naše Basi. Vysloužila si krásné hodnocení, známku Ex1 a certifikát CAPIB. Kromě toho získala také nominaci do BIS. V Best in Show si naše Basi počínala statečně, ale konkurence byla veliká, takže po právu vyhrála krásná sibiřská kočička želvovinového zbarvení.
Mimo tyto úspěchy byly obě naše krásky nominovány také do speciální soutěže želvovinových koček! Tuto sobotu obě prokázaly také svoji báječnou povahu, protože výstava byla skutečně hodně dlouhá a náročná, naši miláčci však byli až do samého konce dobře naložení a moc milí :-).
Příští sobotu zakončíme naše podzimní vystavování na výstavě v Olomouci, kde budeme k vidění v této naší nezměněné vítězné sestavě.
20. 11. 2011

- včera 19. 11. 2011 jsme se vydali na výstavu koček do Pardubic. Měli jsme s sebou naši nejstarší kočičku Basniu Hepzibach, která byla přihlášena do kategorie kastrátů a také naši nejmladší kočičku - naši holandskou naději NL* Aesirs La Tortugu. A byla to výstava pro naše holky vskutku velice úspěšná!
La Tortuga získala od paní Laskowske-Malagy hodnocení plné chval a známku Ex1. Následně bodovala i v soutěži Best in Variety, takže se může pyšnit i oceněním BIV. Na závěr posuzování se konal rozstřel do nominace, kde naše Torti uspěla na úkor mainského kocourka a získala tak i nominaci do BIS.
U paní Němcové mezitím probíhalo hodnocení Něvských maškarád, naše Basi obdržela od paní posuzovatelky na posudek krásná slova včetně mnoha srdíček, paní Němcová také na Basčinu adresu prohlásila, že takovou kočku by i ráda měla doma :-). Získala známku Ex1 a certifikát CAP, kterým dokončila titul PREMIOR. Následoval rozstřel do nominace, ve kterém Basi zvítězila nad rovněž čtyřletou kočičkou plemene ragdoll a vysloužila si tak nominaci do BIS. V Best in Show naše Basi nezaváhala a může se tak již pyšnit druhým oceněním BIS kočka kastrát skupiny II - polodlouhosrstých koček ve své karieře kastrátky.
Úspěchy našich kočiček nás moc těší a srdečně jim gratulujeme! Příští sobotu nás ve stejné sestavě můžete potkat na výstavě v Lysé nad Labem.
12. 11. 2011

- s našimi kočičími dámami po delší době chystáme návrat do výstavního kolotoče. Potkat nás můžete 19. listopadu v Pardubicích a 26. listopadu v Lysé nad Labem :-).
- momentálně nemáme žádná vlastní koťátka, ale krásná koťata Něvské maškarády jsou volná ve stanici Maciejowy Dwor *PL a nádherná norská koťátka naleznete ve stanici Aesirs *NL.
25. 8. 2011

- všechna naše koťátka už našla svoje nové domovy! To tedy znamená, že již nemáme žádná volná koťátka k prodeji. Sledujte však pozorně Naše plány, NEM vrh "E" plánujeme již na podzim 2011 a půjde vskutku o jedinečné spojení ;-).
21. 8. 2011

- 13. srpna se u nás v Boskovicích konala I. Národní výstava koček. A naše kočičky rozhodně nemohly zůstat pozadu. Electra De Lourdes *CZ získala v konkurenci své sestry Esett u pana Dr. Kabiny známku Ex1 a CAC k tomu. Jelikož to byl její třetí CAC, stala se z ní tímto Championka.
Výstavy se účastnila i naše první a zárověň nejstarší kočka Basnia Hepzibach *CZ, která soutěžila ve skupině kastrátů a to ve třídě 10. Byla ohodnocena známkou Ex1, certifikátem CAP a po rozstřelu do nominace s mainským mývalím kocourem získala i svoji v pořadí druhou nominaci do BIS. V BISce zazářila a přešla přes jednoho ragdolla a jednu mainskou mývalí kočku (která byla ohodnocena BOS), stala se BIS kastrátem skupiny II - polodlouhosrstých koček.
Ve hře však byl ještě náš vrh "D" Něvských Maškarád. Získal známku Ex1 a také nominaci do BIS. V Best In Show soutěžil v konkurenci dalších 4 vrhů - NFO, SIB, PER a DSP. Konkurence byla opravdu veliká a tak se BIS vrhem stal vrh sibiřských koťátek. Všem našim kočičkám moc gratulujeme!
8. 8. 2011

- 7. srpna k nám z dalekého Holandska přiletěla naše nová kočička - norská lesní kočka - NL*Aesirs La Tortuga. Tímto tě u nás milá Torti vítáme a doufáme, že u nás budeš spokojená =). Více o naší nové kočičí kamarádce se dozvíte na její profilové stránce v sekci Kočky.- ještě máme volná dvě koťátka - kočičky Dixie a Diane. Obě v sealovém zbarvení s kresbou. Obě děvčata jsou milá, hravá a nebojácná, neustále dobře naladěná k nejrůznějším hrám, ráda spolu laškují a jsou velice kontaktní a přítulná. Jsou určena na mazlíčka. K odběru možno ihned.


- po delší době byla celkově aktualizována i verze našich stránek v angličtině.

- 13. srpna budeme k vidění na I. Národní výstavě koček v Boskovicích! Srdečně vás zveme! Více informací na www.kockyboskovice.cz31. 7. 2011

- stále máme volná dvě koťátka - sealové slečny Dixie a Diane s milou, hravou a kamarádskou povahou. K odběru ihned.4. 7. 2011

- 1. července Baldan v Brně podstoupila sonografické vyšetření na HCM. Výsledek je nagativní!
- naše koťátka už mají 8 týdnů! Stále je volný kocourek Dustin ve zbarvení blue tabby point a dvě kočičky Dixie a Doreen v sealovém zbarvení s kresbou.11. 6. 2011

- po delší době přinášíme zprávy o dění v naší stanici =). Naše Electra byla v sobotu 7. května na výstavě v Brně. Odvezla si Ex1 a CAC k tomu!
- naše koťátka již mají 6 týdnů, máme 1 hocha a 4 slečny... Pokud se týká barev, kocourek a jedna holčička jsou blue tabby a tři zbylé kočičky seal tabby.
Koťátka jsou VOLNÁ .
- 13. srpna 2011 se uskuteční I. NVK Boskovice, které se samozřejmě budeme účastnit! A vás také srdečně zveme! Více informací na www.kockyboskovice.cz1. 5. 2011

- dne 27. dubna se ve večerních hodinách naší Baldance narodilo pět koťátek. S největší pravděpodobností se jedná o čtyři kočičky a jednoho kocourka. Se zbarvením jsme prozatím opatrní, ale vypadá to, že všechna koťátka jsou s kresbou a z toho jedna kočička a kocourek seal tabby point a tři kočičky blue tabby point.
Porod proběhl bez komplikací, koťátka i Baldan jsou v pořádku.
- v nejbližší době naší Ayitě přijede nápadník ze Slovenska. Kdyby všechno vyšlo podle našich představ, koťátka by se narodila v polovině července a k odběru by byla v polovině října.
- v sobotu 7. května se chystáme s Electrou na výstavu do Brna.27. 3. 2011

- dne 19. března jsme se zúčastnili MVK v Uherském Hradišti. Kromě Baldanky jsme s sebou vzali všechny naše holky, dokonce i Basinku, u které jsme po kastraci už nepředpokládali výstavy. Kastrace jí však velice prospěla, vypadá nyní jak nikdy. IC Ayitka si z UH dovezla od pana Erica Reijerse poslední CAGCIB a stala se tak GRANDINTERCHAMPIONKOU! Electra v otevřené třídě uspěla a získala svůj první CAC. Na závěr přišla na řadu naše kastrátka Basnia, pan Reijers chválou nešetřil, Basi získala první CAP a navíc nominaci do BIS! V BIS si počínala opravdu skvěle, ale větším mainským kočkám zatím konkurovat nemohla.
Na všechny naše kočičí dámy jsme náležitě pyšní =)!12. 3. 2011

- obě dvě kočičky z vrhu "C" jsou již v nových domovech.
S naší Baldankou to vypadá nadějně, očekáváme tedy okolo 1. května narození něvských koťátek - podrobnosti v sekci Koťata - plány.15. 2. 2011

- koťátko Cleuška už opustila naši chovatelskou stanici a vydala se do nového domova, který nalezla v Jihlavě. Cleuško, moc tě pozdravujeme a přejeme ti do tvého kočičího života jen to nejlepší.
Aktualizace sekce Naše plány - změna kočičího nápadníka pro naši Baldan.
Naše Basnia je již po čtvrté babičkou, Armin Fantaghira Fay *CZ je tátou 8 krásných koťat v CHS Neva Brilliance. Gratulujeme!25. 1. 2011

- aktualizace sekce Koťata. Obě naše kočičky jsou již rezervované a momentálně tedy nemáme žádná koťátka na prodej. Nyní plánujeme vrh něvských koťátek. Sledujte Naše plány.15. 1. 2011

- aktualizace sekce Koťata. Na své nové majitele stále čeká Cleuška, mazlivá želvička s roztomilým rezavým proužkem na hlavě.9. 12. 2010

- 4. 12. 2010 jsme se zúčastnili s Electrou De Lourdes *CZ MVK v Olomouci. Získala známku V a krásný posudek od pana Erica Reijerse. Náš odchov CH Anni-Frida Fantaghira Fay *CZ dokončila tento víkend titul INTERCHAMPION a v neděli dokonce získala hodnocení BIV! Jsme na ni moc pyšní a tímto gratulujeme její majitelce Hance :)!

- naše koťátka z vrhu "C" krásně rostou... jejich fotky a informace o nich naleznete v sekci Koťata.20. 11. 2010

- 12. 11. 2010 se v naší stanici narodil vrh "C" Fantaghira Fay *CZ - Norská lesní kočka. Více informací v sekci Koťata.21. 9. 2010

- 19. 9. 2010 jsme se vypravili spolu s přáteli z CHS De Lourdes, CZ a Ramiadis, CZ na výstavu do Bratislavy. S sebou jsme vzali jen naši Baldan Fantaghira Fay *CZ . Baldan získala známku Ex1, CAC a poté v tvrdé konkurenci i BIV! Získala tedy třetí certifikát a stala se z ní CHAMPIONKA !10. 9. 2010

- dnes 10. 9. 2010 slaví náš vrh "B" svoje první narozeniny. Babettko, Baldanko a Bondíku, všechno nejlepší!!!8. 9. 2010

- na víkend 4. a 5. 9. 2010 jsme se vypravili na MVK do Chodové Plané v západních Čechách. Měli jsme s sebou IC Ayitu Kiyo´Kag *PL a Baldan Fantaghira Fay *CZ. Ayitka zaznamenala obrovský úspěch. Po oba dny získala ocenění Ex1, CAGCIB a navíc také nominaci do BIS, v sobotu od paní Berty Němcové a v neděli od pana Erica Reijerse. Baldan po oba dny získala známku Ex1 a CAC k tomu. Byl to velmi krásný a úspěšný víkend!
Nyní se chystáme s naší Baldan 19. 9. 2010 na výstavu do Bratislavy!31. 8. 2010

- 28. 8. 2010 jsme se vydali do rakouského Ebreichsdorfu na mezinárodní výstavu koček. Tentokrát jsme s sebou vzali jen naši interchampionku Ayitu Kiyo´Kag *PL. Ayitka měla na výstavě konkurenci, ale obstála a odvezla si známku Ex1, CAGCIB a velké srdíčko s nápisem lovely od paní rozhodčí Laury Burani. Paní Burani byla ohromena skvělou výstavní kondicí naší Ayitky. Při rozstřelu do NOM BIS byla Ayita poražena krásným Maine Coonem, který posléze BIS získal.21. 8. 2010

- 21. 8. 2010 jsme se zúčastnili sobotní mezinárodní výstavy koček v Ostravě. IC Ayita si od pana L. Costeho odnesla skvělý posudek, známku Ex1 a CAGCIB k tomu. Baldan sice získala známku Ex2, ale od pana F. Calmese dostala posudek plný chval, je velice nadějná, jen ještě ve svých 11 měsících není úplně "hotová" kočka, a proto po dlouhém váhání dal pan Calmes přednost také velice krásné starší kočičce z Polska. Electra svoji první výstavu zvládla na jedničku a vysloužila si známku Ex1.15. 8. 2010

- 22. 7. 2010 jsme si z Troubek u Přerova přivezli novou kočičku - něvu Electru z chovatelské stanice De Lourdes *CZ naší kamarádky Hanky Kadlecové. Matkou Electry je náš odchov, výstavně úspěšná CH Anni-Frida Fantaghira Fay *CZ, Electra je tedy vnučka naší první kočky Basnie Hepzibach *CZ. Otcem je kocour importovaný z Ruska - IC Arsenij Vizantiysky Podarok *RU.

- 13. 8. 2010 jsme pořídili pár letních fotografií všech našich koček.18. 7. 2010

- v sobotu 26. 6. 2010 jsme se s Baldan Fantaghira Fay *CZ zúčastnili valtické výstavy. Získala známku Ex 1, posuzovala paní Marie Říhová.8. 6. 2010

- 4. 6. 2010 se vrátila z tříměsíčního pobytu v CHS Dajatera *PL naše Ayitka. Bohužel však nic nenasvědčuje tomu, že by její návštěva byla úspěšná a za pár týdnů se u nás batolila malá norská koťátka. Není to vždy jednoduché, lidé si také někdy nemohou vybrat správného partnera.
Prohlédněte si alespoň pár fotografií koček z této stanice.- 6. 6. 2010 jsme se byli podívat v CHS De Lourdes *CZ na naši novou chovnou naději a princeznu v plné barvě - seal point Electru.25. 4. 2010

- 22. 4. 2010 se v CHS De Lourdes *CZ narodil vrh "E" po rodičích: CH Anni-Frida Fantaghira Fay *CZ (z naší stanice po rodičích: Basnia Hepzibach *CZ x Silky Tiger´s Goran *D) a IC Arsenij Vizantiysky Podarok *RU. Více informací se dozvíte na stránkách CHS De Lourdes *CZ .


- 17. 4. 2010 se konala MVK v Ostrově u Karlových Varů. K vidění tu mezi šesti něvičkami byla i sedmiměsíční Babett Fantaghira Fay *CZ, pocházející z naší stanice. Svoji první samostatnou výstavu zvládla na výbornou a odnesla si hodnocení Ex1, následně bodovala i v soutěži Best in variety a získala tak i hodnocení BIV!6. 4. 2010

- i když to po měsíci vypadalo nadějně, ultrazvuk březost nepotvrdil a naše Ayitka si musí svůj pobyt v Polsku neplánovaně prodloužit.

Naši miláčci se opět objevili v časopise Naše kočky - náš vrh "A" ve věku 3 měsíců (str. 33).


V dubnu také očekáváme svá první kočičí vnoučátka - maminkou se stane výstavně úspěšná CH Anni-Frida Fantaghira Fay *CZ (foto nahoře - druhá zprava), která nyní žije v CHS De Lourdes *CZ společně se svým otcem Goranem. Více informací se dozvíte na stránkách CHS De Lourdes *CZ.17. 3. 2010

- nové fotky kocourka Bondíka v novém domově ve Vsetíně!


Nové fotky naší NEM Baldanky !2. 3. 2010

- naše NFO Ayita je nyní na krytí v Polsku - v CHS Dajatera *PL, kde zůstane, dokud se nepotvrdí její březost. Více v sekci Naše plány.13. 2. 2010

- naši miláčci se objevili v časopise Naše kočky.
Basnia Hepzibach *CZ společně s celým vrhem "B" Fantaghira Fay *CZ i IC Ayita Kiyo´Kag *PL tak obohatili únorové číslo! =o))

V sobotu náš Bondi odjel do nového domova, který nalezl ve Vsetíně.

O víkendu 27.-28. února se naše NFO Ayitka vydá za ženichem do Polska, kde pobude, dokud se nepotvrdí její březost. Podrobnosti v sekci Naše plány.11. 1. 2010

- 9. 1. 2010 se v Bratislavě pořádala Mezinárodní výstava koček. IC Ayita Kiyo´Kag *PL získala hodnocení Ex1 a svůj první CAGCIB ve třídě Interchampionů!
Kocourek z našeho vrhu "B"- Bondivald Fantaghira Fay *CZ získal ve své kategorii koťat ve věku 3 - 6 měsíců (tř.12) hodnocení Ex1, v BIV se v konkurenci 4 koček umístil druhý za svým otcem Orionem Velikii Ohotnik *RU, který zístal titul Interchampion !

Aktualizace sekce Naše plány. Na jaro plánujeme vrh Norských lesních koťátek.