wz

home


Naše chovatelská stanice se nachází v Jihomoravském kraji v Boskovicích (tj. přibližně 40 km severně od Brna, viz mapa v kolonce Kontakt).

Tato malá chovatelská stanice Fantaghira Fay *CZ vznikla v červenci roku 2008 a je registrována u FIFe. Zabývá se chovem Něvských Maškarád (Neva Masquerade) a Norských lesních koček. V současné době vlastníme čtyři kočky - Basnia Hepzibach *CZ (Něvská Maškaráda), Baldan Fantaghira Fay *CZ (Něvská Maškaráda), Electra De Lourdes *CZ (Něvská Maškaráda) a Ayita Kiyo´Kag *PL (Norská lesní kočka).

Naše kočky žijí s námi v bytě. V létě otevřené balkonové dveře jsou zasíťované. Občas je o víkendu bereme s sebou na zahradu, kde mají k dispozici feliéru. Protože jsou to opravdové členky rodiny jsou zvyklé na provoz všech domácích spotřebičů (tzn. nebojí se provozu vysavače, pračky, mixéru, atd.). Aktivně se účastní veškerého dění v domácnosti, ale na spánek ocení svoje soukromí. Basnia má kočičí postrojek (kšíry), takže je zvyklá chodit na vodítku.

V chovu je u nás kladen důraz zejména na povahu (klidné a vyrovnané kočky), zdraví a také exterier kočky, zdůrazňujeme však, že zdraví a milá povaha odchovaných koček je u nás na prvním místě. Pravidelně navštěvujeme našeho veterinárního lékaře.

Krmíme superprémiovými a prémiovými krmivy, dále pak syrovým kuřecím, krůtím nebo hovězím masem a v omezené míře také různými pamlsky (tyčinky apod.).

Rádi příležitostně jezdíme po výstavách, ale získávání cen a ocenění není naší prioritou.

Kocour pro naši kočku by měl splňovat požadavky nejen na exterier hodící se k naší kočce, ale zejména na zdraví, milou, nekonfliktní a bezproblémovou povahu. Dále by měl mít na naši kočku nepříbuzný rodokmen.

Více o koťatech v sekci - Koťata

chovatel: Ing. Jaromíra Šmerdová


webmaster: Barbora Šmerdová
- stará se o chod int. stránek, fotografuje a vyřizuje e-mailovou poštu
- na výstavách obvykle předvádí kočičky ;), popř. fotí


náš hlavní přepravce: Zdeněk Šmerda
- stará se o dovoz krmiva a všech chovatelských potřeb, zajišťuje dovoz na výstavy