wz

home


Naše chovatelská stanice Fantaghira Fay *CZ vznikla v červenci roku 2008, je registrována u FIFe a patří pod ZO Boskovice. Zabývá se chovem Něvských Maškarád ( Neva Masquerade) a Norských lesních koček.


Tato chovatelská stanice se nachází v Jihomoravském kraji v Boskovicích ( tj. přibližně 40 km severně od Brna ).our siberian colourpoint cattery

Naše první kočička jménem Basnia Hepzibach k nám přišla 10. 8. 2007. Kočku jsme si pořídili po dlouhém uvažování a zvažování, dříve jsme doma mívali spíše drobné zvířectvo - křečky a andulku. Nejvíc si kočičího kamaráda přála moje maminka Mirka, která již v dětství měla kocoura Honzíka, který se ale nešťastnou náhodou ztratil. Nejprve se jí líbily siamské kočky, ale poté, co se u nás v Boskovicích na podzim roku 2006 uskutečnila výstava koček, svůj názor změnila. Na výstavě totiž uviděla sibiřskou kočku s odznaky čili Něvskou Maškarádu. Domníváme se :-), že to byla právě kočičí kráska Adrienka (fotky to dokazují) slečny Radky Flejberkové, která mou maminku tak očarovala. Ještě mnohokrát jsme se společně na Adrienčiny fotky na internetu dívali a moooc se nám líbila. Tak se tedy zrodil nápad pořídit si něvu... A pak už to šlo docela rychle, stále jsme hledali na internetu a všude, kde se dalo, potřebné informace o něvách a také volná koťátka. A tak se stalo, že jsme na Neva foru našli článek o právě narozených koťátkách vrhu "B" chovatelské stanice Hepzibach paní Moniky Jenešové. Rodiče se tam jeli na koťata podívat a Basnia jim hned padla do oka a dokonce se k nim sama měla. Při druhé návštěvě u paní Jenešové se sice chovala zdrženlivěji, ale potřetí už s námi odjela domů.

A tak jsme se rozhodli založit vlastní chovatelskou stanici. Inspirací pro název nám byla krásná italská pohádka Prinzessin Fantaghiró (Princezna Fantaghiro), která se mimo jiné natáčela také v České republice. A protože Basnia je také taková naše princezna, stačilo jen lehce poupravit název a jméno pro chovatelskou stanici bylo na světě.

V březnu 2009 jsme si pořídili ještě Norskou lesní kočku Ayitu Kiyo´Kag *PL z Varšavy.

V prosinci 2009 jsme se rozhodli ponechat si velice nadějnou kočičku z vlastního chovu - vrh "B" Fantaghira Fay *CZ - Baldan Fantaghira Fay *CZ po otci CH Orion Velikii Ohotnik *RU ze stanice Natalis Spring *CZ paní Evy Hlaváčkové z Františkových Lázní.

V červenci 2010 jsme naši chovatelskou stanici rozšířili o seal point kočku Electru De Lourdes *CZ, která je dcerou CH Anni-Fridy Fantaghira Fay *CZ a zároveň tak vnučkou naší první kočky Basnie Hepzibach *CZ.

Chov koček chceme brát zodpovědně a doufáme, že v budoucnu od nás budou odcházet milá, krásná a především zdravá a povahově vyrovnaná koťata. Slibujeme, že pro to uděláme vše, co bude v našich silách.